100% doğal ürün

Üzüm Pekmezi 800 g | Güleroğlu Konya (PKM010)

1 Kg Güleroğlu Bozkır Üzüm Pekmezi Plastik Kutu Sattığımız üzüm pekmezleri kesinlikle köylülerin el emeği göz nuru ile ürettikleri pekmezlerdir, fabrikasyon olarak tabir edilen katkı maddesi içeren pekmezlere benzemez, Bozkır ve Hadim in köylerinde köylülerin ürettiği pekmezdir.
30,00 ₺ KDV Dahil
  • organik ürün Organik
  • yerli üretim Yerli Üretim
Stokta Yok
Gelince Haber Ver

1 Kg Güleroğlu Bozkır Üzüm Pekmezi Plastik Kutu

Sattığımız üzüm pekmezleri kesinlikle köylülerin el emeği göz nuru ile ürettikleri pekmezlerdir, fabrikasyon olarak tabir edilen katkı maddesi içeren pekmezlere benzemez, Bozkır ve Hadim in köylerinde köylülerin ürettiği pekmezdir.

Köylülerden alınan pekmezler çeşitli kablarda ve çeşitli kilolar da ambalajlanır.

Bozkır Pekmezi Nasıl Yapılır?

Bozkır pekmezi bozkırın nadide ve bereketli bağlarında toplanan üzümlerin şırağna denilen havuzlara boşaltılır ve bu havuzlarda özel giysiler giyilerek ezilmeye başlanır uzun saatler bozunca ezilen bu üzümlerin suyu çıkar ve pasadan ayrılmış olur.

Pasası ayrılan üzüm suyu yine bu özel havuzun çıkış kanallarından alınır ve odun ateşinde özel kaynama kazanına koyulur burada belli saat kaynatılır ve özel kumu atılarak kıvama getirilen üzüm pekmezi kıvamı gelince indirilir ve soğumaya bırakılır.

1968 yılında kurulan Güleroğlu Tahin, Bozkır Tahini denilince akla gelen en önemli üreticilerin başında gelmektedir. Ülkemizin en önemli tahin üretim alanı olan Konya ilçesinde faaliyet gösteren Güleroğlu Tahincilik günümüzde ikinci nesil aile üyelerinin yönetiminde faaliyetlerine devam etmektedir. Çifte kavrulmuş tahin konusunda iyi bir üretici olan firma, aynı zamanda bölgenin tarım arazisinde yetişen Üzüm pekmezi ve Harnup pekmezi konusunda da çok lezzetli ve doğal ürünler üretmektedir.
Üretim tarihinden itibaren kuru ve serin ortamda muhafaza ederek son kullanma tarihine kadar tüketebilirsiniz.
Çok İyi (0)
% 0
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
1,0 Puan
1 kişi puan verdi

Bu ürüne daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
BENZER ÜRÜNLER