100% doğal ürün

Süzme Yayla Çiçek Balı Ham Bal (650 g) | Tabee (BAL006)

Süzme yayla ham çiçek balı Tabee firmasının özel ürünlerinden biridir. Sivas yaylalarında, 1500 rakımda geniş bir arazide çiçeklerden beslenen arılar tarafından üretilmektedir. Hiçbir ışıl işlem görmemiştir.Denemenizi tavsiye ederiz.
71,00 ₺ KDV Dahil
  • yerli üretim Yerli Üretim
  • Glutensiz Glutensiz
Stokta Yok
Gelince Haber Ver

Bal , bitki nektarlarının canlı kısımlarının salgılarını veya bitkilerin canlı kısımları üzerinde yaşayan bitki emici böceklerin salgılarının, bal arısı tarafından toplandıktan sonra kendine özgü maddelerle birleştirerek değişikliğe uğrattığı, su içeriğini düşürdüğü ve petekte depolayarak olgunlaştırdığı, doğası gereği kristallenebilen doğal bir üründür.

Ham bal ,herhangi bir pastörizasyon ve filtre iş­lemi görmemiş­ bal demektir. Isıl iş­lem, balın içerisinde yer alan yararlı bileşenlerin ve enzimlerin kaybolmasına neden olur.Tabee ham bal, kovandan çıktığı gibi içindeki tüm enzim ve polen değerleri korunarak­, besin değeri yüksek üretilmektedir.

Çiçek balı, bitki nektarlarından elde edilen bal çeşitidir. Süzme bal ise sırları alınan yavrusuz peteklerden santrifüj yolu ile elde edilen baldır.

Gramaj : 650g 

Denemenizi tavsiye ederiz.

Balın Vitamin İçeriği : Bal, B6, vitamin C, tiamin, niasin, riboflavin, nikotinik asit ve pantotenik asit gibi vitaminler içermektedir.

100 gram balda bulunan vitaminlerin miktarı; 

Tiamin <0.006 mg
Riboflavin <0.06mg
Niasin <0.36mg
Pirodoksin (B6) <0.32mg
Askorbik asit (C) 2.2–2.4mg

TABEE

Birkaç gurme şarküteride gezinirken tesadüfen tanıdığımız Tabee markasını inceledikten sonra ilgimizi neden çektiğini daha da iyi anlamış olduk.  Arıcılık denilince genellikle erkek üreticiler aklımıza gelmesine karşın Tabee markası kadın üreticilerinin emekleriyle hayat bulmaktadır. Arılara karşı duydukları sevgi, arının doğaya sunduğu veli nimetleri büyük bir aşkla harmanlayarak ürettikleri ballarını biz çok beğendik.

Tabee markasının yeni nesil genç üyesi Nazan hanımla yaptığımız sohbette Sivas’ın 1.500 rakımlı yaylalarında ki eşsiz çiçek florasından doğal yöntemlerle beslenen arılarını çok önemsediklerini belirtiyorlar. Bu deneyimi 40 yıldır sürekli geliştirerek bugünlere Tabee markasıyla sofralara sunmaktadırlar.  Biz Tabee bal’a çok inandık. Hikayesini çok sevdiğimiz bu markayı sizlerin de beğenisine sunuyoruz. Daha detaylı bilgi için web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Üretim tarihinden itibaren  kuru, serin, karanlık ve ani sıcaklık değişimlerine uğramayan ortamda muhafaza ederek son kullanma tarihine kadar tüketebilirsiniz.
Çok İyi (0)
% 0
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
1,0 Puan
1 kişi puan verdi

Bu ürüne daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
BENZER ÜRÜNLER