100% doğal ürün

Süt Karameli (230 gr) | Dulce De Leche (RÇL033)

Dulce de Leche, Arjantin'in olmazsa olmazlarından. Dulce, tatlı demek. Leche ise süt. Tam olarak "sütün tatlısı" anlamına geliyor. Tabii ki sütün en tatlı hali olduğunu söylemek yanlış olmaz. İster kahvaltılarınız da ekmek üzerine isterseniz tatlılarınıza sos olarak kullanabilirsiniz.
31,90 ₺ KDV Dahil

Dulce de leche, Arjantinin olmazsa olmazlarından olan bir üründür. Dulce tatlı, Leche ise süt anlamına gelmektedir.

İnek sütünün şekerle harmanlanarak uzun süre pişirilmesidir. Rengi, ahşap rengindedir. Pişirilme zamanına göre bu renk daha açık veya daha koyu olabilmektedir. Bal kıvamında, kremsi bir akışkanlığı vardır. Tadı ise sütlü bonbonları hatırlatmaktadır.

Daha çok bir kahvaltı ve çay saati yiyeceği olan süt reçeli tatlıların üzerine sos olarak, kreplerde,pancake de, dondurma yaparak tüketebilirsiniz.  Başta Arjantin ve Şili olmak üzere hemen bütün Latin Amerika ülkelerinde yaygın olarak tüketilmektedir.

Gramaj : 230 gr

Denemenizi tavsiye ederiz.

Enerji ve Besin Değerleri ( 100gr için ) ;

Enerji (kcal / 100 gr )  - 1376 kcal

Yağ - 7,15

Doymuş Yağ - 5,22

Karbonhidrat - 59,7

Şeker - 50

Protein - 6,46

Tuz - 0,5

DULCE DE LECHE

Kendine münhasır yapısıyla hikâyesini çok beğendiğimiz ve anlamlı bulduğumuz Dulce De Leche markası bize ait olmayan fakat bizim topraklarımızda güzel bir hikaye ile başlayan serüvene sahip. Türk ve Arjantin kültürünün kaynaşmasıyla ortaya çıkan bu ürünü kahvaltı başta olmak üzere çok farklı alanlarda tüketebileceğinize inanıyoruz.  İki kişilik dev bir ekibin aşk ve tutkuyla hazırladığı bu ürüne sizlerinde bayılacağına inanıyoruz. Sadece tek bir ürün üzerinde uzmanlaşmış, yaptıkları ürünün kalitesine ve lezzetine de haklı olarak çok inanmışlar. Sitemizde böyle özel bir ürüne yer vermekten dolayı bizde çok mutluyuz.  Ön yargılardan uzak bir şekilde bu lezzeti mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Zira aroması ve lezzeti bizlerin damak tadına da çok uygun zaten.

Üretim tarihinden itibaren kapağı açılmadan serin ve kuru ortamda, kapağı açıldıktan sonra buzdolabında muhafaza ederek son kullanma tarihine kadar tüketebilirsiniz.
Çok İyi (0)
% 0
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
1,0 Puan
1 kişi puan verdi

Bu ürüne daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
BENZER ÜRÜNLER