100% doğal ürün

Sade Köy Ekmeği (700 Gr) | 240 Derece (EKM005)

Taş değirmende öğütülmüş buğday ve tam buğday unları ile 240 Derece nin yıllanmış ekşi mayası kullanılır. Ekşi mayalı sade köy ekmeğidir. Sadece un, su, ekşi maya, ve tuz içerir.Denemenizi tavsiye ederiz.
23,00 ₺ KDV Dahil
  • yerli üretim Yerli Üretim
  • vegan Vegan
  • Glutensiz Glutensiz
Stokta Yok
Gelince Haber Ver

Taş değirmende öğütülmüş buğday ve tam buğday unları ile 240 Derece nin yıllanmış ekşi mayası kullanılır. Ekşi mayalı sade köy ekmeğidir. Sadece un, su, ekşi maya, ve tuz içerir. 700 gram

Ekşi mayalı ekmek, un, su ve çok az miktarda şeker ile yaklaşık 9-10 günde olgunlaşan ekşi maya ile yapılır. Yapımında hijyen çok önemlidir. Bu sebeple sterilize edilmiş bir kavanoz ve çelik kaşık kullanılarak yapılır. Kullanılan un kimyasal maddelerden uzak, tamamen doğal bir undur, su ise mümkünse doğal kaynak sudur. 

Maya 9-10 günlük sürecin sonuna gelindiğinde, ilk ekmek yapılmaya hazır olur. Bu maya ile yapılan ekmeğe, ekşi mayalı ekmek denilmektedir. Hazırlanan maya, sürekli beslenerek yıllarca yaşatılabilir. Yıllanan mayalar, çok güçlü ve en ideal mayalardır. En güzel ekmekler yıllanan mayalar ile yapılır. Maya yıllandıkça, tadı daha da ekşileşir.

Bu ürünü denemenizi tavsiye ederiz.

Bu konu hakkında henüz bilgi belirtilmemiştir.

240 DERECE

İki kafadar çocukluk arkadaşının hikâyesinden doğan 240 Derece markası, Yaptıkları seyahatlerde farklı kültürlere ait birçok ekmeği analiz ederek atalarımızdan gelen geleneksel ekmek anlayışını yeniden hayata geçirme karar vermesiyle başlamıştır. Türkiye de ekmek kültürünün sıradanlaşmasından duydukları rahatsızlığı aldıkları eğitim ve ARGE çalışmalarıyla pekiştirerek Ekmek sektörüne yenilikçi bir anlayışla birbirinden lezzetli bir çok ürünü üretmeye başlamışlardır.

240 Derece tüm ekmeklerinde yıllanmış ekşi mayası ve organik un kullanarak üretim yapmaktadır. Hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermeyen ürünleri, kendisine has iç dokusuyla farklı bir lezzet deneyimi yaşatmaktadır.

Üretim tarihinden itibaren ekmek kilitli buzdolabı poşetlerinde saklanmalıdır. Gün içerisinde tüketilecek ekmeğin taze ve yumuşak kalabilmesi için; kapaklı bir ekmek kutusunda, gıda dolabında poşet içinde, serin, karanlık ve kuru bir ortamda saklanması gerekir. Ekmeğin muhafaza edildiği ortam temiz tutulmalıdır.
Çok İyi (1)
% 100
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Yorumlar

tek geçerim
5.10.2020

240 derece bu ekmek işini iyi biliyor. Ekşi mayalı ekmek yapımı kolay iş değil, acayip lezzetli, dayanıklı, yumuşak bir ekmek. 240 derecenin tüm ürünlerini öneririm.

BENZER ÜRÜNLER