100% doğal ürün

Ricotta Peyniri (500gr) | Rani Çiftliği (PYN051)

Rani çiftliğinin özel üretiminde olan Ricotta Peyniri, tuz oranı ve yağ oranı son derece düşük, süt kaymağı ile zenginleştirilen tanecikli yapıda, yumuşak bir peynirdir. Denemenizi tavsiye ederiz.
45,90 ₺ KDV Dahil
  • organik ürün Organik
  • yerli üretim Yerli Üretim
Stokta Yok
Gelince Haber Ver

Rani Çiftliği'nden sofralara sunulan onlarca peynir çeşidi arasında yine farklı bir kültürden kopup gelen ve ülkemizde tatlı lor ya da lor peyniri olarak bilinen Ricotta peyniri, şarküteri alanında önemli yeri olan bir peynirdir. Ricotta peyniri İtalyan kökenli olup alışılmış peynirlerin dışında, sütten elde edilmeyip peynir altı suyundan elde edilen farklı bir peynirdir. Yemeklerde, tatlılarda ve soslarla birlikteliğinden nefis bir tat ortaya çıkmaktadır.Tuz oranı ve yağ oranı son derece düşük olan bu peynir, süt kaymağı ile zenginleştirilen tanecikli yapıda, yumuşak bir peynirdir. Peynir altı suyunun yanı sıra koyun ya da inek sütünden de elde edilebilmektedir ancak sütten elde edilen Ricotta daha yoğun ve sert bir kıvama sahiptir. Ancak bu peyniri meşhur eden kremamsı tadı ve kaymaksı tadı olduğu için sütten elde edilmeyen şekliyle daha beğenilir.Tuz oranının düşük olmasına bağlı olarak çabuk bozulan ve bu nedenle hızlı tüketilebilmesi için küçük paketlerle sunulan Ricotta peyniri, severek tüketilen pasta çeşitlerinden olan cheescake için olmazsa olmaz niteliktedir. Bunun gibi genellikle tatlıların yapımında kıvamından ötürü sıklıkla tercih edilir. Yemeklerde de özellikle lazanyada ve pizzada kullanılır. Tüketirken buzdolabında maksimum bir hafta dayanabileceğinin ve eğer daha uzun süre saklanmak istenirse buzlukta altı aya kadar saklanabildiği unutulmamalıdır. Yine de taze tüketmek ya da kullanmak daha doğru bir tercih olmaktadır.

Denemenizi tavsiye ederiz.

Bu konu hakkında henüz bilgi belirtilmemiştir.

Antalya’nın Side bölgesinde 25.000 m² ye kurulu olan Rani çiftliği; tarım, hayvancılık, süt ve süt ürünlerini üzerine doğal yöntemlerle üretim yapmaktadır. Sitemizde yabancı dünya peynir çeşitleri kategorisinde, %100 Türk sermayesi ile kurulmuş, zoru başarmış, İtalya başta olmak üzere, Avrupa kökenli bir çok peynir çeşidin ile yarışan Rani Çiftliği peynirlerini sizlerin de beğeneceğinizi düşünüyoruz. Özellikle İtalya kökenli Permesan peyniri ustalık gerektiren bir üründür. Parmesan peyniri ülkemizde üretilip, İtalyan lezzetini aratmayacak özellik ve lezzeti taşımaktadır. Rani çiftliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için ranifarm web sayfasını ziyaret etmenizi öneririz.

Üretim tarihinden itibaren dolabınızda muhafaza ederek son kullanma tarihine kadar tüketebilirsiniz.
Çok İyi (0)
% 0
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
1,0 Puan
1 kişi puan verdi

Bu ürüne daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
BENZER ÜRÜNLER