100% doğal ürün

Mor Buğday Unu (1 kg) | Kappadokia (EKM034)

Sağlıklı ve genetik yapısı korunmuş melez bir buğdaydır. Normal unu kullanabildiğiniz tüm ürünlerde kullanabilirsiniz. Sağlıklı ve yüksek besin değerlerine sahip olması sebebi ile geleneksel buğdaylara göre 13 kat fazla antioksidan içermektedir. Denemenizi tavsiye ederiz.
15,90 ₺ KDV Dahil
  • organik ürün Organik
  • yerli üretim Yerli Üretim
Stokta Yok
Gelince Haber Ver

Menekşe buğday, antik abyssinian (Triticum aethiopicum) buğdayı ile kavılca ( Triticum dicoccum) buğdayın melezidir. Menekşe buğdayın melezleme amacı en sağlıklı, genetik yapısı korunmuş buğday çeşidi geliştirmektir. Dünyada genelinde menekşe buğdayın üretim alanları ve tüketim miktarı, henüz çok yeni olmasına rağmen, hızla artmaktadır. Tüketim alanı genel olarak un ve unlu mamullerde kullanılan menekşe buğday diğer un gruplarına karıştırılarak un ve ekmek kalitesini, sağlıklı besin değerlerini arttırmak amacıyla kullanılmaktadır.

Denemenizi tavsiye ederiz.

Bu konu hakkında henüz bilgi belirtilmemiştir.

Kappadokia Tarım ve gıda alanlarında, ülkemizde ilk defa, tohum güvenliğinden yola çıkarak, “gerçek tohumlardan, gerçek gıdalara” sloganı ile üretim yapan.  2020 yılında, ülkemizin ilk atalık, genetiği korunmuş buğday çeşidinin tescilini gerçekleştiren bir markadır. Un ve Bakliyat ürün kategorisinde yer verdiğimiz Kappadokia markası, İç Anadolu’nun Kırşehir ilinde faaliyet göstermektedir. Detaylı bilgi için Kappadokia web sayfasını ziyaret etmenizi öneririz.

Üretim tarihinden itibaren kuru ve serin ortamda muhafaza ederek uzun vadede tüketebilirsiniz.
Çok İyi (0)
% 0
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
1,0 Puan
1 kişi puan verdi

Bu ürüne daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
BENZER ÜRÜNLER