100% doğal ürün

Mira Özel Seri Naturel Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı Cam (500 ml) | Divin (ZYY014)

Divin markası, bahçelerinde özel emekleri ile yetiştirdikleri yeşil zeytinleri seçerek toplamakta ve naturel zeytinyağı üretimi yapmaktadır. Faydaları saymakla bitmeyen naturel zeytinyağını denemenizi tavsiye ederiz.
58,90 ₺ KDV Dahil
  • organik ürün Organik
  • yerli üretim Yerli Üretim
Stokta Yok
Gelince Haber Ver

ZEYTİNYAĞI

Sadece  zeytin ağacı meyvesinden doğal niteliklerinde değişikliğe neden olmayacak şekilde kimyasal bir işlem görmeden zeytinin ezilerek sıkılıp karasuyunun uzaklaştırılması ile üretilen, oda sıcaklığında sıvı formda bulunan ve doğal hali ile tüketilebilen bir yağdır. 
Natürel Sızma Zeytinyağı : Erken hasat döneminde toplanan zeytinlerin ısıl işleme maruz kalmadan soğuk sıkım olarak ta nitelendirilen fiziki metodlarla sıkılması ile elde edilen,  zeytinin doğal renk, koku ve tadını taşıyan en değerli yağdır. Ham olduğu için acımtırak bir tada sahiptir. Asit oranı % 1 ‘in altındadır. Daha çok salata ve soslarda çiğ olarak tüketilir.


Naturel Zeytinyağı : İlk sıkımın ardından ve genelde sıcak su kullanılarak elde edilen bu yağın asitl oranı % 1-2 arasındadır. Sızmaya oranla daha yoğun bir tat içermektedir. Naturel birinci zeytinyağı, asit oranı % 2 ile 3,3 arasında olan yağdır.

Rafine zeytinyağı: Yüksek asitli, tadı ve kokusu tüketime uygun olmayan yağların fiziki yöntemlerle rafine edilerek temizlenen ve sonrasında iyi kaliteli yağ ile karıştırılarak lezzeti artırılan ve yağ asitliği düşürülen, pişirmeye uygun yemeklik zeytinyağıdır.

Riviera Zeytinyağı : % 80-90 rafine yağ ile  % 10-20 arası natürel zeytinyağı karışımından oluşan, asit oranının max. % 3’ü olduğu, çoğunlukla kızartma ve yemeklerde kullanılan zeytinyağıdır.

Gramaj: 500 ml 

Denemenizi tavsiye ederiz.

Bu konu hakkında henüz bilgi belirtilmemiştir.
Bu konu hakkında henüz bilgi belirtilmemiştir.
Üretim tarihinden itibaren nem olmayan, oda sıcaklığında, ağzı sıkı bir şekilde muhafaza ederek son kullanma tarihine kadar tüketebilirsiniz.
Çok İyi (0)
% 0
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
1,0 Puan
1 kişi puan verdi

Bu ürüne daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
BENZER ÜRÜNLER