100% doğal ürün

Maasdam Peyniri (240-260gr) | Rani Çiftliği (PYN047)

Rani çiftliğinin özel üretiminde olan Maasdam Peyniri, pastörize inek sütünden elde edilmektedir ve delikleriyle meşhur olan peynirdir.Kıvamı tereyağına benzemektedir. Denemenizi tavsiye ederiz.
32,90 ₺ KDV Dahil
  • organik ürün Organik
  • yerli üretim Yerli Üretim
Stokta Yok
Gelince Haber Ver

Süt ve süt ürünleri sayesinde dünya çapında üne sahip, birçok lezzetli peynire ev sahipliği yapan ülkelerden birisi Hollanda'dır. Aslında bu peynir çeşidi en fazla üzerindeki büyük delikleriyle tanınır. İsviçre Emmantel peynirine alternatif olarak 90'lı yıllarda ortaya çıktığı bilinmektedir. Hollanda'nın peynir üretiminin %15'i Maasdam peynirinden oluşmaktadır.Meşhur Hollanda peynirleri arasında en kısa sürede olgunlaşan peynir çeşitlerinden biri olduğu söylenebilir. Üzerindeki deliklerin sebebi de hızlı ve maruz kaldığı olgunlaşma işlemlerinden kaynaklanmaktadır. Peynirin dışında sarı, cilalanmış ve pürüzsüz bir kabuk bulunmaktadır.Pastörize inek sütünden elde edilen ve delikleriyle meşhur olan bu peynirin kıvamı tereyağına benzemektedir. Aynı zamanda tadı tatlı ve hafif aromalı ve yapısı orta sertlikte bir peynirdir. %45 oranıyla fazla yağlı peynir çeşitleri arasında yer almaktadır. Satışa sunulurken genellikle parafin bal mumu ile kaplanmaktadır. Olgunlaşma süresi kısa olduğu için 4 ile 12 hafta arasında hazır edilebilir.

Farklı bir kültürün esintilerini taşıdığı için ülkemizde çok fazla sade tüketimi tercih edilmezken fırın makarnalarda, güveçlerde, çorbalarda ya da tostlarda eritilerek kullanıldığı için nefis bir lezzet kattığı söylenebilir. Zaten peynir ülkemizde yemeklerde, kahvaltılarda, tatlılarda, salatalarda kısacası hemen her alanda çok sık kullanılmaktadır.

Denemenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

Bu konu hakkında henüz bilgi belirtilmemiştir.

Antalya’nın Side bölgesinde 25.000 m² ye kurulu olan Rani çiftliği; tarım, hayvancılık, süt ve süt ürünlerini üzerine doğal yöntemlerle üretim yapmaktadır. Sitemizde yabancı dünya peynir çeşitleri kategorisinde, %100 Türk sermayesi ile kurulmuş, zoru başarmış, İtalya başta olmak üzere, Avrupa kökenli bir çok peynir çeşidin ile yarışan Rani Çiftliği peynirlerini sizlerin de beğeneceğinizi düşünüyoruz. Özellikle İtalya kökenli Permesan peyniri ustalık gerektiren bir üründür. Parmesan peyniri ülkemizde üretilip, İtalyan lezzetini aratmayacak özellik ve lezzeti taşımaktadır. Rani çiftliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için ranifarm web sayfasını ziyaret etmenizi öneririz.

Üretim tarihinden itibaren dolabınızda muhafaza ederek son kullanma tarihine kadar tüketebilirsiniz.
Çok İyi (0)
% 0
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
1,0 Puan
1 kişi puan verdi

Bu ürüne daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
BENZER ÜRÜNLER