100% doğal ürün

Kombucha Nane İçecek (500 ml) | Mavili Kapı (İCK007)

Mavili Kapı firmasının üretiminde olan , organik çayla fermente edilen kombucha, probiyotik açısından çok zengindir ve antioksidan özelliği ile öne çıkan lezzetli bir içecektir.Nane aroması ile damağınızda ferahlatıcı bir tat bırakacaktır. Denemenizi tavsiye ederiz.
18,00 ₺ KDV Dahil
  • yerli üretim Yerli Üretim
  • vegan Vegan
  • fermente gıda Fermente Gıda
  • Glutensiz Glutensiz
Stokta Yok
Gelince Haber Ver

Mavili Kapı firmasının üretiminde olan bu içecek en basit tarifi ile; çay, su, şeker ve mayadan oluşmuş fermente bir içecektir. Fermente edilmiş kombuchanın içinde; sirke, B vitaminleri, enzimler, probiyotikler, asetik – glukonik ve laktik asit bulunmaktadır. Tüm bu bakterilere “selüloz üreten bakteriler” denilmektedir. Kombucha nın içerisinde sakkaroz formunda şeker bulunmamaktadır. Probiyotik açısından çok zengindir  ve antioksidan özelliği ile öne çıkan lezzetli bir içecektir.

2000 yılından bu yana tüm Dünya da tüketilen bu içecek aynı zamanda kozmetik amaçlıda kullanılmaktadır.

Nane aroması ile damağınızda ferahlatıcı bir tat bırakacaktır.

Gramaj : 500 ml

Denemenizi tavsiye ederiz.

Bu konu hakkında henüz bilgi belirtilmemiştir.

MAVİLİ KAPI

Mavili Kapı’nın oluşma hikayesi pek çok yönüyle alışılmış fakat pek çok yönüyle de özel bir hikayesi var. Ailece Televizyon sektöründe bulunan aile bir gün radikal bir karar alıp, İstanbul da ki evlerini atıp İznik gölü yakınlarında mavi kapılı kendilerine ait yeni bir yasam alanı inşa etmesiyle başlıyor.  Kardeşlerin doğumlarından sonra, çocuklarının ve kendilerinin zararlı beslenme alışkanlıklarını değiştirmeye başlamasıyla üretici olma yolunda ilk adımlarını atmaya başlıyorlar.  Kendi topraklarında ekip biçtikleri ürünlerle içi sevgi dolu ürünler üretiyorlar.  Mavili Kapı’nın hikayesi uzun, daha fazlası için web sayfalarını ziyaret etmenizi öneririz. 

Fermente ürün kategorisinde ülkemizin yeni tanıştığı ama çok faydalı olduğunu düşündüğümüz Kombucha çaylarını denemenizi ve tüketim alışkanlığı haline getirmenizi tavsiye ederiz.

Üretim tarihinden itibaren son kullanma tarihine kadar buzdolabınızda muhafaza ederek  tüketebilirsiniz.
Çok İyi (0)
% 0
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
1,0 Puan
1 kişi puan verdi

Bu ürüne daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
BENZER ÜRÜNLER