100% doğal ürün

Kestane Unu (250 Gr) | Naturelka (EKM021)

Doğal olarak glutensiz olan bu un yüksek kalitede protein içerir. B vitamini, demir ve fosfat içeren bu unu hamur işlerinizde, sütlü tatlılarınızda kullanabilirsiniz. Denemenizi tavsiye ederiz.
46,50 ₺ KDV Dahil
  • organik ürün Organik
  • yerli üretim Yerli Üretim
  • Glutensiz Glutensiz
Stokta Yok
Gelince Haber Ver

Üretim aşamasında, Aydın'ın dağ köylerinde yetiştirilen kestaneler hijyenik ortamda kabuklarıyla beraber fırçalanarak temizlenmektedir.Daha sonra kapalı sistem fırınlarda belirli bir ısı derecesinde ve sürede vitamin mineral ve aromasına zarar gelmeden kurutulmaktadır. Özel değirmenlerde öğütülerek katkı maddesi kullanılmadan un halini almaktadır.

Naturelka kestane unu bir çok hamur işinde, sütlü tatlılarda, soslarda tek başına veya başka unlarla karıştırılıp kullanabilir. Hiçbir katkısı maddesi ve gluten içermez.

Gramaj : 250 gr

Denemenizi tavsiye ederiz.

 

Enerji ve Besin Değerleri ( 100gr için ) ;

Enerji (kcal / 100 gr )  - 368 kcal

Karbonhidrat - 79,72

Protein - 6,06

Şeker - 16

Yağ - 2,78

Toplam kül tayini - 2,23

NATURELKA

Aydın ilinin bereketli topraklarında kestane unu üretimiyle, üreticilik hayatına başlayan evli bir çiftin hikâyesinden doğan Naturelka markası, bugün onlarca glütensiz un üretimiyle sofralara renk katmaktadır. Ürünlerinin doğallığı, işletme sahiplerinin işlerine olan aşkıyla büyüyüp, gelişmiş olan bir marka. Glütensiz unların dışında sebze ve meyvelerden oluşan tozları ile mutfağınızda farklı lezzetler yakalayabilirsiniz.  Detaylı bilgi edinmek için Naturelka web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Üretim tarihinden itibaren serin, kuru ortamda muhafaza ederek son kullanma tarihine kadar tüketebilirsiniz.
Çok İyi (0)
% 0
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
1,0 Puan
1 kişi puan verdi

Bu ürüne daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
BENZER ÜRÜNLER