100% doğal ürün

Karakovan Kütük Bal (1 kg) | Tabee (BAL008)

Karakovan Kütük balı Tabee firmasının özel ürünlerinden biridir. Sivas yaylalarında, 1500 rakımda geniş bir arazide çiçeklerden beslenen arılar tarafından üretilmektedir. Hiçbir ışıl işlem görmemiştir.Denemenizi tavsiye ederiz.
235,00 ₺ 246,75 ₺ KDV Dahil %5 İndirim
  • yerli üretim Yerli Üretim
  • Glutensiz Glutensiz
Stokta Yok
Gelince Haber Ver

Karakovan Kütük balı Tabee firmasının özel ürünlerinden biridir. Sivas yaylalarında, 1500 rakımda geniş bir arazide çiçeklerden beslenen arılar tarafından üretilmektedir. Hiçbir ışıl işlem görmemiştir. 

Karakovan  çalıdan örme sepetler ve içi oyulmuş ağaç kütükleri gibi belirli bir standardı olmayan ve modern arıcılık tekniklerinin uygulanmasına imkân vermeyen kovanlardır. Karakovan balı ise temel petek kullanılmadan, karakovanlarda arılar tarafından peteği ile beraber üretilen bal çeşitidir. 

Gramaj : 1 Kg

Denemenizi tavsiye ederiz.

Balın Vitamin İçeriği : Bal, B6, vitamin C, tiamin, niasin, riboflavin, nikotinik asit ve pantotenik asit gibi vitaminler içermektedir.

100 gram balda bulunan vitaminlerin miktarı; 

Tiamin <0.006 mg
Riboflavin <0.06mg
Niasin <0.36mg
Pirodoksin (B6) <0.32mg
Askorbik asit (C) 2.2–2.4mg

TABEE

Birkaç gurme şarküteride gezinirken tesadüfen tanıdığımız Tabee markasını inceledikten sonra ilgimizi neden çektiğini daha da iyi anlamış olduk.  Arıcılık denilince genellikle erkek üreticiler aklımıza gelmesine karşın Tabee markası kadın üreticilerinin emekleriyle hayat bulmaktadır. Arılara karşı duydukları sevgi, arının doğaya sunduğu veli nimetleri büyük bir aşkla harmanlayarak ürettikleri ballarını biz çok beğendik.

Tabee markasının yeni nesil genç üyesi Nazan hanımla yaptığımız sohbette Sivas’ın 1.500 rakımlı yaylalarında ki eşsiz çiçek florasından doğal yöntemlerle beslenen arılarını çok önemsediklerini belirtiyorlar. Bu deneyimi 40 yıldır sürekli geliştirerek bugünlere Tabee markasıyla sofralara sunmaktadırlar.  Biz Tabee bal’a çok inandık. Hikayesini çok sevdiğimiz bu markayı sizlerin de beğenisine sunuyoruz. Daha detaylı bilgi için web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Üretim tarihinden itibaren  kuru, serin, karanlık ve ani sıcaklık değişimlerine uğramayan ortamda muhafaza ederek son kullanma tarihine kadar tüketebilirsiniz.
Çok İyi (0)
% 0
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
1,0 Puan
1 kişi puan verdi

Bu ürüne daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
BENZER ÜRÜNLER