100% doğal ürün

İzmir Tulum Peyniri Sert Tulum Tam Yağlı Ekstra Olgunlaştırılmış (300 g) | Ulussan Peynir (PYN037)

Ulussan Peynir markasının özel üretiminde olan tulum peyniri sert ve tam yağlı peynir çeşitidir. Denemenizi tavsiye ederiz.
18,90 ₺ KDV Dahil
  • organik ürün Organik
  • yerli üretim Yerli Üretim
Stokta Yok
Gelince Haber Ver

Peynir: Süt’ün  peynir mayası ve peynir kültürü ile pıhtılaştırılarak peyniraltı suyunun ayrılmasıyla ya da sütün permeatının ayrılmasından sonra pıhtılaştırılmasıyla elde edilen, farklı sertliklerde ve yağ içeriklerinde, salamura ile ya da kuru tuzlama ile tuzlanarak ya da tuzlanmadan, starter kültür kullanarak ya da kullanmadan, telemesi haşlanarak ya da haşlanmadan, çeşnili ya da çeşnisiz olarak, tekniğine uygun olarak üretilen, olgunlaştırılmadan ya da olgunlaştırıldıktan sonra tüketilen, çeşidine özgü karakteristik özellikleri gösteren süt ürününü ifade eder.

Tulum peyniri: Süt’ün  peynir mayası  kullanılarak pıhtılaştırılması ile elde edilen telemenin fermantasyonunu takiben ufalanıp tuzlanması, daha sonra gıdaya temasa uygun bir ambalaj malzemesine veya deri tulumlara sıkıca basılarak üretilen ve olgunlaştırıldıktan sonra piyasaya arz edilen çeşidine özgü karakteristik özellikler gösteren peynirdir.
 

Gramaj:300 gr

Denemenizi tavsiye ederiz.

Bu konu hakkında henüz bilgi belirtilmemiştir.

Ruhi Uğuralp tarafından 1988 yılında İzmir Ödemiş’in Birgi köyünde kurulan Ulussan peynircilik yörede 100  lik küçük ölçekli mandırasında süt ve süt ürünleri üretimiyle başladığı hikâyesini bugün 2.400 bir yapıya taşıyarak ailenin 2. Nesil yöneticileri ile devam etmektedir. Geleneksel yöntemlere göre üretim yapan, teknolojiye, hijyen koşullarını ve sağlığa  verdikleri önemle birlikte uzun bir araştırmadan sonra ulaştığımız, İzmir Tulum peyniri kategorisinde ürünlerine yer verdiğimiz Ulussan peynirciliğin peynirlerini beğeneceğinizi umut ediyoruz. Detaylı bilgi için web sayfalarını ziyaret etmenizi öneririz.

Üretim tarihinden itibaren dolabınızda muhafaza ederek son kullanma tarihine kadar tüketebilirsiniz.
Çok İyi (1)
% 100
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Yorumlar

lezzet ve fiyat
1.07.2020

İzmir tulumunu yıllarca İzmir'den getirirttim hiç gereği yokmuş. Olezzet sağolsun artık daha da lezzetlisini bulmuş eve kadar getiriryor. teşekkürler.

BENZER ÜRÜNLER