100% doğal ürün

Indonesia Sumatra Mandheling Çekirdek Filtre Kahve 250 g | Sweet Heaven (ÇKA048)

Sumatra kahvesi güçlü çedar peynir, tutarlı, dengeli, tatlı tütün, baharatlı, çikolata aromaları ve lezzetiyle ünlüdür. Sumatra Mandheling kahvesi, batı-orta Sumatra'nın Balak bölgesindeki Padang limanının yakınlarında, Yüce Leuser dağının volkanik yamaçlarında yetişir.
53,00 ₺ KDV Dahil
  • organik ürün Organik
  • yerli üretim Yerli Üretim
Stokta Yok
Gelince Haber Ver

Endonezya adalarının birçoğu yanardağlardan oluşmaktadır. Bu nedenle dağlıktırlar ve kahve yetiştirmek için ideal olan zengin topraklara sahiptirler.

Dünyanın en ünlü kahvelerinin Endonezyanın Malay adaları üzerinde yetiştirildiği hiç de şaşırtıcı değildir. Bu kahveler: Sumatra, Sulawesi ve Javadır. Endonezya’da yetiştirilen tüm kahvelerin yaklaşık %15 i arabicadır.Sumatra Endonezya Cumhuriyetinin ikinci büyük adasıdır.

Sumatra Mandheling kahvesi, batı-orta Sumatra'nın Balak bölgesindeki Padang limanının yakınlarında, Yüce Leuser dağının volkanik yamaçlarında yetişir. Kahve ağaçları 19.Yüzyılın başlarında kahve üretimindeki Arap tekelini kırmak için Hollandalılar tarafından Endonezya’ya getirildi. Birkaç yıl içinde Endonezya kahvesi Dünya kahve pazarına egemen oldu. Ancak Yüzyılın sonralarına gelindiğinde hastalık tamamen bitkiyi yok etti.

Kahve ağaçları başarıyla yeniden açılmış ve 2. dünya savaşı sırasında plantasyonlar yeniden tahrip edilene kadar hızla dünya pazarında büyük bir paya sahip olmuştur. Burada doğru yazılmış olan ‘’Mandailing’’  teknik olarak Endonezya’da etnik bir gruptur. Sumatra kahvesi güçlü çedar peynir, tutarlı, dengeli, tatlı tütün, baharatlı, çikolata aromaları ve lezzetiyle ünlüdür.

 

 

Bölge: Aceh,Sumatra

Rakım: 2200-2400 mt

Hasat Zamanı: Haziran-Aralık

İşleme Metodu: Islak işleme-Güneşte kurutma

Aroma: Baharatlı, Topraksı

Gövde: Orta

Asidite: Düşük

Tadım Notları: Çedar,baharat,çikolata,tatlı tütün

2007 yılında iki pasta ustası arkadaşın yollarının keşişmesiyle ortaya çıkan Sweet Heaven markası bugün 200 ün üzerinde çalışanıyla Türkiye nin en iyi donuk pasta üreticileri arasındadır. Pasta üretiminin dışında 2018 yılında kahve ve bitki çayları sektörüne yenilikçi ve dinamik yapısıyla giriş yaparak Dünya'nın en iyi kahve çekirdeklerini toparlayıp Türkiye pazarına sunmaya başlamıştır. Ürettiği her ürünü aşk ve tutkuyla bir araya getirmeye çalışan sweet Heaven markasına sitemizde yer vermekten büyük keyif duymaktayız. Sizlerde gönül rahatlığıyla Sweet Heaven ürünlerini tüketebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için web sayfalarını ziyaret etmenizi öneririz. 
Üretim tarihinden itibaren kuru ve serin ortamda muhafaza ederek son kullanma tarihine kadar tüketebilirsiniz. Amabaljı açıldıktan sonra en kısa sürede tüketmenizi öneririz. 
Çok İyi (0)
% 0
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
1,0 Puan
1 kişi puan verdi

Bu ürüne daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
BENZER ÜRÜNLER