100% doğal ürün

Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı Soğuk Sıkım Filtresiz (250 ml) | Boztepe (ZYY017)

Ayvalık Gömeç Bölgesinin zeytin havzasından nesillerdir süregelen zeytincilik tecrübesiyle, yoğun zeytin aromasını 0,20 düşük asit oranı ile hiçbir koruyucu madde içermeden zeytinyağının en lezzetli halini sofralarınıza sunuyoruz.
27,00 ₺ 31,05 ₺ KDV Dahil %15 İndirim
  • organik ürün Organik
  • yerli üretim Yerli Üretim
Stokta Yok
Gelince Haber Ver

ZEYTİNYAĞI

Sadece  zeytin ağacı meyvesinden doğal niteliklerinde değişikliğe neden olmayacak şekilde kimyasal bir işlem görmeden zeytinin ezilerek sıkılıp kara suyunun uzaklaştırılması ile üretilen, oda sıcaklığında sıvı formda bulunan ve doğal hali ile tüketilebilen bir yağdır. 
Natürel Sızma Zeytinyağı : Erken hasat döneminde toplanan zeytinlerin ısıl işleme maruz kalmadan soğuk sıkım olarak ta nitelendirilen fiziki metodlarla sıkılması ile elde edilen, zeytinin doğal renk, koku ve tadını taşıyan en değerli yağdır. Ham olduğu için acımtırak bir tada sahiptir. Asit oranı % 1 ‘in altındadır. Daha çok salata ve soslarda çiğ olarak tüketilir.


Naturel Zeytinyağı : İlk sıkımın ardından ve genelde sıcak su kullanılarak elde edilen bu yağın asitl oranı % 1-2 arasındadır. Sızmaya oranla daha yoğun bir tat içermektedir. Naturel birinci zeytinyağı, asit oranı % 2 ile 3,3 arasında olan yağdır.

Rafine zeytinyağı: Yüksek asitli, tadı ve kokusu tüketime uygun olmayan yağların fiziki yöntemlerle rafine edilerek temizlenen ve sonrasında iyi kaliteli yağ ile karıştırılarak lezzeti artırılan ve yağ asitliği düşürülen, pişirmeye uygun yemeklik zeytinyağıdır.

Riviera Zeytinyağı : % 80-90 rafine yağ ile  % 10-20 arası natürel zeytinyağı karışımından oluşan, asit oranının max. % 3’ü olduğu, çoğunlukla kızartma ve yemeklerde kullanılan zeytinyağıdır.

Gramaj: 250 ml 

Denemenizi tavsiye ederiz.

Bu konu hakkında henüz bilgi belirtilmemiştir.

BOZTEPE

Zeytinyağı sadece bir yaşam iksiri değil, aynı zamanda sevgidir, barıştır, hoşgörüdür, ışıktır, uygarlıktır diyen Boztepe Zeytincilik, bizce işine duyduğu aşkı, zeytine duyduğu saygıyı en iyi ifade etmiş olan bir üretici. Karagöz ailesi cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllardan bugüne değin Ayvalık’ın Gömeç ilçesinde Zeytinyağcılığın lokomotif üreticilerinden biridir. Nesillerdir süre gelen bu üreticiliği ailenin yeni gıda mühendisliği eğitimi almış genç yüzleri markanın gelişimine, zeytinin ve zeytinyağının hak ettiği yeri bulmasını sağlamaya çalışmaktadır. Zeytincilik yan işimiz değil, atalık mesleğimiz diyen Boztepe markası İyi tarım sertifikalı ürünlerinde, topraktan sofranıza gelme sürecinde ürünlerinin hiç birinde kimyasal ve koruyucu madde içermeden sunmaktadır.  Zeytine duydukları aşkı ve saygıyı bizce en iyi anlatan Boztepe markasının ürünlerine yer vermemiz bir tesadüf değil, hakkında güzel şeyler duyduktan sonra yaptığımız araştırmayla doğru yerde olduğumuza olan inancımızdan kaynaklanmaktadır. Boztepe Zeytinyağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sayfalarını ziyaret etmenizi öneririz.

Üretim tarihinden itibaren nem olmayan, oda sıcaklığında, ağzı sıkı bir şekilde muhafaza ederek son kullanma tarihine kadar tüketebilirsiniz.
Çok İyi (1)
% 100
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Yorumlar

memnuniyet
28.09.2020

İlk siparişimle hediye olarak gönderdiğiniz bu yağ ailemizin çok beğendiği bir lezzet oldu. Öncelikle hediye ederek tanıştırdığınız bu lezzete sayfanızda sürekli ulaşıyor olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek isterim.

BENZER ÜRÜNLER