100% doğal ürün

Chia Tohumlu Ahududu Reçeli (300 gr) | CHIAmore (RÇL013)

Enfes tadı ve mükemmel kıvamıyla CHIAmore Chia Tohumlu Ahududu Reçeli, günü doğallıkla tatlandırmak isteyenler için eşsiz bir şölen! Reçelde, herhangi bir şeker şurubu yoktur , elma suyu kullanılarak tatlandırılmıştır. Olezzet olarak denemenizi tavsiye ederiz.
26,90 ₺ KDV Dahil
  • organik ürün Organik
  • yerli üretim Yerli Üretim
  • vegan Vegan
  • Glutensiz Glutensiz
Stokta Yok
Gelince Haber Ver

Chia tohumu besin özellikleri nedeniyle "süper gıda" olarak anılmaktadır.Chia tohumunun mucizelerini ilk keşfedenler Azteklerdir. Chia tohumunu M.Ö. 3500 yıllarından itibaren direkt olarak tüketmelerinin yanında, öğütüp unundan da faydalanmışlardır.Askerlerine zorlu eğitim egzersizlerine karşı dayanıklılık sağlamaları amacıyla yedirmişler ve ilaç yapımında kullanmışlardır.

CHIAmore reçelleri , meyve, elma suyu konsantresi ve chia tohumundan oluşmaktadır. Rafine şeker ve glikoz şurubu yoktur , elma suyu kullanılarak tatlandırılmıştır. Chia tohumlu çilek reçelinde kıvam artırıcı, katkı maddesi ve koruyucu bulunmamaktadır.

Türkiye’ nin ilk ve tek chia tohumlu reçelleri olan CHIAmore Reçelleri, diğer reçellere kıyasla % 160 daha fazla lif, % 200 daha fazla protein içerir. Türk Gıda Kodeksi Etiketleme Yönetmeliği gereğince “Omega 3 Kaynağı” olarak etiketlenmektedirler. 

Gramaj:300 gr

Denemenizi tavsiye ederiz. 

Enerji ve Besin Değerleri ( 100gr için ) ;

Enerji (kcal / 100 gr )  - 1071 / 256

Yağ - 1,2

Omega 3 Yağ Asitler - 0,6

Karbonhidrat - 61

Şeker - 58,2

Lif - 2,9

Protein - 1,3

Tuz - 0

CHIAMORE

Reçel üretmek güzel ve keyiflidir, reçel sofraların en keyifli tatlarından biridir. İyi ve güzel bir reçel sağlıklı bir besin kaynağıdır demek yetmemiş, içine birde Chia tohumu ekleyerek reçeli bildiğiniz klasik reçellerden başka bir boyuta taşımış olan Chiamore firmasını tanıyınca, kurucusunun anlatımıyla ürünün çıkış hikayesinden çok etkilendiğimizi söyleyebiliriz.  Gerçekten Chiamore bir reçelden fazlasıdır demek abartalı bir ifade olmayacaktır.  Koruyucu, kıvam arttırıcı, rafine şekeri, Fruktoz ve glikoz şurubu içermeyen ürünleri Chia tohumunun omega-3 yağ asidi ile buluşunca yüksek besin değerlerine sahip bir reçel haline gelmiş. Lezzet konusunda da çok başarılı olduğunu düşündüğümüz bur markaya sayfamızda yer vermekten büyük keyif aldığımızı bu deneyime sizlerin de sahip olmanızı öneriyoruz.

Üretim tarihinden itibaren kapağı açılmadan serin ve kuru ortamda, kapağı açıldıktan sonra buzdolabında muhafaza ederek son kullanma tarihine kadar tüketebilirsiniz.
Çok İyi (0)
% 0
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
1,0 Puan
1 kişi puan verdi

Bu ürüne daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
BENZER ÜRÜNLER