100% doğal ürün

Afyon Dana Sucuk (390 g) | Acemoğlu Sucukları (SCK001)

Acemoğlu Sucukları Afyon'un Suhut kasabasında üretilmektedir. Sucuk, ısıl işlem uygulanmamış fermente et çeşitidir. Tadı damağınızda iz bırakacak,denemenizi tavsiye ederiz.
0,00 ₺ KDV Dahil
  • yerli üretim Yerli Üretim
  • fermente gıda Fermente Gıda

Sucuk; büyükbaş ve/veya küçükbaş hayvan karkas etlerinin ve yağlarının kıyılarak lezzet vericiler ile karıştırıldıktan sonra doğal veya yapay kılıflara doldurularak belirli koşullarda fermentasyon ve kurutma işlemleri uygulanarak kesit yüzeyi mozaik görünümünde olan ısıl işlem uygulanmamış fermente et ürünü ifade eder.
Isıl işlem görmüş sucuk;büyükbaş ve/veya küçükbaş hayvan karkas etlerinin ve yağlarının veya kanatlı hayvan karkas etleri ve yağlarının kıyılarak lezzet vericiler ile karıştırıldıktan sonra doğal veya yapay kılıflara doldurularak belirli koşullarda fermentasyon ve kurutma işlemleri uygulanarak kesit yüzeyi mozaik görünümünde olan ısıl işlem uygulanmış et ürününü ifade eder.

Dolum aşamasında doğal kılıf kullanılıyorsa kılıfların hijyenini sağlamak adına  potasyum sorbat ve asitli suya daldırılıp çıkartılır. Sonrasında dolum işlemi gerçekleşir. Dolum işleminden sonra fermentasyon için yaklaşık 16 ile 18 saatlik süreyle 28 ile 30 derecelik sıcaklıklarda yüzde 90 bağ ile sucukların olgunlaştırılması sağlanır. Fermentasyon aşamasında aroma tat gelişimi gerçekleşir. Birçok bakterilerin ve yabancı maddelerin bir miktar da olsa elemine edildiği bir aşamadır. Fermantasyonun ardından ürünler ışıl işleme tabi tutularak paketlemeye hazır hale gelir.
Uzun raf ömrüne sahip bir gıdadır. Özellikle dana eti ile yapılmış olan sucuk daha makbul ve lezzetlidir. Ancak ekonomik olarak satın alınabilirliğini artırmak adına küçükbaş hayvan eti de sıkça karıştırılır.

Denemenizi tavsiye ederiz.

Bu konu hakkında henüz bilgi belirtilmemiştir.

ACEMOĞLU

Sucuğun en doğal haline ulaşması için sadece dana eti kullanan, içinde sakatat ve atıl etler bulundurmayan, geleneksel eski tatları içinde barındıran Acemoğlu sucukları, sucuğun başkenti Afyon da bulunmaktadır. Gerçek anlamda sucuk yemek isteyenlere şiddetle önerdiğimiz Acemoğlu sucukları  %100 kaliteli dana etinden üretilmektedir.  Kuruluşundan bu yana 3. jenerasyonun yönetiminde eski geleneksel yöntemlere göre üretim yapan ender üreticilerden biridir. Isıl işlem görmeden fermantasyon yöntemiyle sofralara sunulan bu sucuğu yediğinizde, gerçek sucuk deneyimine sahip olacağınıza inanıyoruz.

Üretim tarihinden itibaren son kullanma tarihine kadar dolabınızda muhafaza ederek tüketebilirsiniz.
Çok İyi (1)
% 100
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Yorumlar

Güzel
27.05.2020

Güzel

BENZER ÜRÜNLER