100% doğal ürün

%100 Keçi Merz Artizan Kafkas Peyniri (250 g) | Madalı Çiftliği (PYN013)

Sadece keçi sütü, maya ve kaya tuzu içeren tam yağlı bir peynirdir, Fabrikasyon bir makine peyniri değildir. Dışındaki kabuğunda boya, renklendirici ya da mum bulunmadığından peynirin hiçbir yerini ayırmadan tüketebilirsiniz. Her yerde bulamayacağınız bu özel lezzeti mutlaka denemelisiniz.
30,90 ₺ KDV Dahil

Madalı’nın Merz’i, Madalı’nın aileden gelen geleneksel peynirlerinden biridir. Kendine has tarifi ve yine kendine özgü bir yöntemle üretilen Merz, eski bir Kafkas peynirinden esinlenerek üretilmiştir.

Dışındaki kabuğunda boya, renklendirici ya da mum bulunmadığından peynirin hiçbir yerini ayırmadan tüketebilirsiniz. Peynir dışındaki turunu rengini, Madalı’nın kendi mağarasında bekledikçe ve olgunlaştıkça almaktadır.Madalı’nın her ürünü gibi 100% keçi sütünden, katkısız, koruyucusuz olarak üretilmektedir.Fabrikasyon bir makine peyniri değildir. Sadece keçi sütü, maya ve kaya tuzu içerir. Tam yağlıdır, sütün içerisinden yağ çekilmez.En ufak bir keçi kokusu veya tadı alınmaz.

Madalı’nın bu geleneksel peyniri, Madalı’nın en az tuzlu ve en hafif peynirlerinden biridir. Herkes ve her yaş grubu rahatlıkla tüketebilir. Süt lezzetinden başka baskın ve rahatsız edici bir tat yoktur.

Merz, iyi bir kahvaltılık peynir, şarap peyniri ve sandviç peyniridir. Özellikle ekşi mayalı ekmeğe çok yakışır.

Gramaj:250 gr

Denemenizi tavsiye ederiz.

Enerji ve Besin Değerleri ( 100gr için ) ;

Enerji (kcal / 100 gr )  - 270,7

Yağ - 44,4

Doymuş Yağ - 15,01

Karbonhidrat - 2,6

Şeker - 0,64

Protein - 21,36

Tuz - 3,63

MADALI KEÇİ ÇİFTLİĞİ

2010 yılında ailece cümbür cemaat kurdukları hayallerini 2014 yılında hayata geçiren Madalı Keçi Çiftliği ailesi, kendi besi çiftliklerinden elde ettikleri sütlerle ürünlerine can vermektedirler. Özlenen eski geleneksel tatları yeniden yeşertmek ve daha nitelikli hale getirmek için verdikleri mücadele gerçek anlamda ürünlerine de yansımaktadır. Geleneksel lezzetleri Günümüz teknolojilerini kullanarak, Hijyen koşullarına bağlı kalarak üretim yapmaktadırlar.  %100 keçi sütü kullanarak ürettikleri ürünlerini gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Çiftlik hakkında detaylı bilgi almak için Madalı Keçi Çiftliği web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Üretim tarihinden itibaren  buzdolabında +4 derecede muhafaza edilerek son kullanma tarihine kadar tüketebilirsiniz.
Çok İyi (0)
% 0
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
1,0 Puan
1 kişi puan verdi

Bu ürüne daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
BENZER ÜRÜNLER