Olezzet Hakkında

.

Hakkımızda bilmenizi istediğimiz en önemli bilgi; bize güvenmenizi sağlayacak sağlam dayanaklar oluşturmak için, uzun uzuna düşünüp, ince eleyip sık dokuyarak bu yolculuğa çıkmamızdır. Bu sitede her yerde bulamayacağınız; kalitesini, lezzetini bizzat yerinde araştırarak tespit ettiğimiz ürünlere yer vermekteyiz. Biz bir çiftlik değiliz, ama çiftliği ve atölyesi olan üreticilerin, ürünlerini sizlere ulaşmasını sağlayan onların hikâyelerini size en iyi anlatan iddialı bir platformuz.

Çok net olarak şunu söyleyebiliriz: Bu siteden satın alacağınız her türlü gıda ürününde hiçbir şekilde katkı maddesi aroma arttırıcı ve koruyucu bulunmayacaktır. Ürünler geleneksel üretim yöntemlerine göre uygun koşullarda üretim yapılan tedarikçilerden temin edilmektedir.

Her şeyi satma gibi bir derdimiz bulunmamaktadır. Amacımız ismimizden de anlaşılacağı üzere, işte aradığımız o lezzet bu dedirttirmektir. Bu sitede yer alan tedarikçilerimizi oluştururken gerçek anlamda titiz ve araştırmacı bir ruh ile yola çıktık. Geniş kapsamlı araştırmalar sonucunda Egenden, Akdeniz’e, Anadolu’dan, Güneydoğu ve Doğu Anadolu ya , Marmara dan Karadeniz’e kadar yolculuk yapıp tüm tedarikçilerimizi yerinde gözlemleyip, projemizi anlatıp uygun olanları seçtik.

Tedarikçilerimizi seçerken, bölgesel damak zevki farklılıklarını gözlemleyip birkaç bölgeden aynı ürün gruplarını farklı içerik ve tatlarda olmasına gayret ettik. Sizin için hangi lezzet damak tadınızı uygun ise, o lezzet i seçmenizi istedik.

O lezzet aradığınız lezzet olmalı. Sizi çocukluğunuza veya bir anınızı götürmeli. Sizde bir etki bırakmalı diye düşündük.

Biz o lezzeti ararken, her koşulda samimi olmayı, güven vermeyi, mütemadiyen sürecek bir ilişkiyi kurmak istedik. Hakkımızda öğreneceğiniz çok şey var, bunu anlatarak değil,  sitemizde gezinerek, kendi gözlemlemenizle her türlü bilgiye sahip olabilirisiniz. Yaşadığınız deneyimleri yorumladığınızda bizi en iyi sizler anlatmış olacaksınız.

.

.

.Üreticilerimizi Nasıl Seçiyoruz

.

Yeni nesiller için çok geçerli olmasa bile hepimizin çocukluğunda iz  bırakan lezzetleri vardır.  Bu lezzetlerin çoğu da unutulmuş ve bulunması zor hale gelmiştir.  Bu fikirden yola çıkarak unutulmuş ve damak tadımıza kodlanmış olan bu lezzetleri sizler için araştırıyor, bizzat yerinde inceleme yaparak belirlediğimiz kriterlerde üretim yapan üreticiler ile anlaşmalar yapıyoruz.

Bu hikâye de Ayşe teyzenin, Fatma ablanın, Ali dayının el emeği, yaptığı işe duyduğu gönül sevdası var. Özlediğiniz tatların yeniden hatırlanması ve bulunmasını amaçlayan bir misyon var.

Üreticilerimizde aradığımız temel kriterler . Geleneksel yöntemlere göre üretim yapıp yapmadığı.  Tat ve lezzet konusunda yöresel zenginliğe sahip olup olmamasına

Üretiminde hiçbir katkı madde, renklendirici ve aroma kullanmaması, Tamamen doğal olarak yapmasına.

Hijyenik üretim ortamına sahip olup olmadığına, Hijyen terminolojisine hakim olup olmadığına,

Saklama ve depolama alanlarının uygunluğuna. Stok yönetimini nasıl gerçekleştirdiğine. Ürünlerin sevkiyatlarını istenilen kriterlerde gönderip, gönderemeyeceğine. 

Organik üretim sertifikasına sahip olmasına, Sertifikası yok ise ürün referansına bakılmaktadır. 

Bu işe kurgularken temel sloganımız Lezzet Avcılığı yaparak aradığınız O lezzeti size en iyi şartlarda sunabilmekti. Biz bunu başarmak için ilk adımı attık, şimdi sıra sizde. Aradığınız lezzetleri size sunabilmemiz için tüm istek ve taleplerinizi bizimle paylaşabilirisniz.  

 

.

.

.

.

Diğer Grup Şirketlerimiz

1-Catering Organizasyon Hizmetleri   |   www.brunchplus.com

2.Toplu Yemek Hizmetleri    www.porselenyemek.com

3-Kurumsal Etkinlik Yönetim Organizasyonları   | www.happyhourorganizasyon.com